Turcja

Reklama
Kurorty
Hotele w Cesme
Turcja
Alanya
Bodrum
Kemer
Oludeniz
Marmaris
Antalya
Side
Kusadasi
Izmir
Belek
Fethyie
Zabytki
Kapadocja
Pamukale
Ankara
Troja
Hattusha
Efez
Pergamon
Didima i Milet
Ankara
Góra Nemrut
Dogubeyazit
Turcja
Historia
Geografia
Język
Ludność
Religia
Didima i Milet

        Didima i Milet to niesamowite miejsca znajdujące się na południowo-wschodnim wybrzeżu Turcji. To nie tylko ciekawa okolica ale ruiny miast, które niegdyś tętniły prawdziwym, starożytnym życiem, które warto jest poznać.                                                                                                                      
    Didima to tak naprawdę wielki kompleks sakralny, a nie miasto. Jednak jest to niezwykle ważne miejsce, a bynajmniej było kiedyś. Budowę tych miejsc rozpoczęto w czwartym wieku przed naszą erą. Idąc między ogromnymi kolumnami, poczujmy się jak kapłani odziani w szaty, składający modlitwy do swych bogów. Sto dwadzieścia potężnych kolumn wzbija się ku górze tworząc niezapomniane widoki o których marzą każde oczy zwiedzającego.   
                                                                          
       
    Kompleks Milet jest równie monumentalny i ciekawy w swojej historii. Jak wiemy każde miejsce ją ma. Jednak przechodzić się uliczkami , chować się za kolumnadami za którymi niegdyś przechadzali się filozofowie. Widzimy teatr, który w czasach swojej świetności pomieścił aż piętnaście tysięcy osób. Jak wiemy z historii- w owych czasach na scenie mogli grać jedynie mężczyźni. To właśnie w tych czasach rodziła się sztuka teatralna. Łaźnie zachowały się w nieco gorszym stanie- jednak mimo wszystko warto je zobaczyć. To samo dotyczy portu, który niestety narażony jest nie tylko na mijający czas ale również na niszczącą siłę wody.                                                                                      
    Obok tych pięknych miast wznoszą się ruiny Priene. Kolejnego przepięknego miasta, które wznosi się na szczycie. Pięć olbrzymich kolumn wskazuje nam drogę- jesteśmy na miejscu. Ciężka przeprawa jest warta grzechu- całe wybrzeże u naszych stóp. Czujemy się jak bogowie.


Praktyczne porady
Zakupy na bazarze
Jaka waluta?
Najlepszy kurort?
Wspomnienia
Ceny w Turcji
Pogoda w Turcji
Z jakim biurem?
Jedzenie w Turcji
Istambuł
Zabytki
Rozrywka
Geografia
Historia
Religia
Hotele
Alanya
Bodrum
Antalya
Kemer
Oludeniz
Reklama

Turcja
last minute
strona główna | reklama | kontakt
Copyright 2009 turcja.etunezja.pl Wszystkie prawa zastrzeżone Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio