Turcja

Reklama
Kurorty
Hotele w Cesme
Turcja
Alanya
Bodrum
Kemer
Oludeniz
Marmaris
Antalya
Side
Kusadasi
Izmir
Belek
Fethyie
Zabytki
Kapadocja
Pamukale
Ankara
Troja
Hattusha
Efez
Pergamon
Didima i Milet
Góra Nemrut
Dogubeyazit
Turcja
Historia
Geografia
Język
Ludność
Religia
Dogubeyazit

    Dogubeyazit to miasto położone w Turcji w powiecie Agri Province. Położenie miasta jest bardzo łatwo określić- Dogubeyazit leży na wschodniej granicy Turcji z Iranem na wysokości 1625 m, gdzie burmistrzem  jest Canan Korkmaz.                                                                                                                                  Miasto to ma bardzo dużą i ciekawą historię. Miejsce było zawsze miejscem nieco konfliktowym. Graniczenie z Iranem powoduje, że dochodziło tam to wielu konfliktów. Dlatego miasto to jest tak ciekawe turystycznie. Jednak trzeba przyznać, że niekiedy jest nieco niebezpieczne.  To tutaj miała miejsce bitwa , podczas której broniono Dogubeyazit przed rosyjska armią. Jednak historia tego miasta ma swój początek o wiele, wiele wcześniej- miasto zostało założone ponad 2700 lat temu. Na tych ziemiach przebywali Presi, Rzymianie, Arabowie oraz Bizantyjczycy, Mongołowie, Kurdzi i wiele innych narodowości. Dlatego też możemy podziwiać tutaj wielobarwną kulturę. Miasto to  zostało bardzo dotknięte podczas I wojny światowej oraz wojny o niepodległość Turcji. Mimo to w 1930 roku zostało odbudowane.  

                                                                                                                                     W dzisiejszych czasach Dogubeyazit jest miasteczkiem w którym przeważa kultura kurdyjska. Większość ludzi to niestety biedacy, poszukujący pracy i zarobku. Możemy więc spotkać przydrożnych fryzjerów, handlarzy. Czasami warto zwrócić na nich uwagę.             

                                                                 

    Dogubeyazit to także wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć. Widok z Ararat jest przepiękny- ciekawe , historyczne miejsce położone 15km od Dogubeyazit. Zobaczymy tu także krater po meteorze ( drugi największy na świecie), Pałac Ishaj Pasha, Zamek i Meczet w Old Beyazit, Park Narodowy, Balik Golu oraz Lodowa Jaskinia. Jak więc widzimy- jest co zwiedzać.

Praktyczne porady
Zakupy na bazarze
Jaka waluta?
Najlepszy kurort?
Wspomnienia
Ceny w Turcji
Pogoda w Turcji
Z jakim biurem?
Jedzenie w Turcji
Istambuł
Zabytki
Rozrywka
Geografia
Historia
Religia
Hotele
Alanya
Bodrum
Antalya
Kemer
Oludeniz
Reklama

Turcja
last minute
strona główna | reklama | kontakt
Copyright 2009 turcja.etunezja.pl Wszystkie prawa zastrzeżone Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio