Turcja

Reklama
Kurorty
Hotele w Cesme
Turcja
Alanya
Bodrum
Kemer
Oludeniz
Marmaris
Antalya
Side
Kusadasi
Izmir
Belek
Fethyie
Zabytki
Kapadocja
Pamukale
Ankara
Troja
Hattusha
Efez
Pergamon
Didima i Milet
Ankara
Góra Nemrut
Dogubeyazit
Turcja
Historia
Geografia
Język
Ludność
Religia
Wspomnienia z Turcji

    Mój wyjazd do Turcji miał miejsce w maju 2009. Hotel został wybrany dosyć przypadkowo, za namową osób prowadzących biuro podróży. Zdecydowaliśmy się na wyjazd w ciągu raptem kilku dni. Przed wyjazdem byliśmy nieco zmartwieni brakiem jakich kolwiek opinii na temat hotelu w internecie, ale na szczęscie wszystko skończyło się jak najbardziej pozytywnie.
    Nasz wylot miał miejsce z lotniska w Pyrzowicach. Lecieliśmy liniami Freebird, które reprezentowały sobą najwyższy poziom pośród wszystkich tanich linii jakimi dotychczas latałem. Wiellki plus za podanie nam poiłku wraz z napojami. Lot był bardzo przyjemny i trwał raptem godzinę i 20 minut. Wylądowaliśmy na nowoczesnym lotnisku w miejscowości Antalya. Biuro, które organizowało wyjazd bardzo szybko przeprowadziło nas przez lotnisko i przewiozło do hotelu. Nasz hotel do Club Serena Beach. Kameralny hotelik składający się głównie z bungalowów. Hotel zajmuje teren 25 tyś m2 i składa się m.in. z dwóch basenów, zjeżdzalni, boisk do uprawiania sportów. Ogólnie oceniam hotel jak najbardziej pozytywnie, tymbardziej mając na uwadze cenę wycieczki.
    Pierwszego dnia niestety powitał nas deszcz, a wręcz ulewa. Nie spędziliśmy tego dnia na opalaniu się lecz w okolicach baru, gdyż mieliśmy do dyspozycji pakiet all inclusive. Korzystać mogliśmy wyłącznie z lokalnych alkoholi takich jak wódka, gin, wino, piwo oraz anyżowy alkohol o nazwie Raki. Alkohole nie były rozcieńczone i na ludzki umysł działały równie szybko jak polskie trunki. Wieczór minął bardzo przyjemnie, a spać szliśmy z nadziejami, że drugi dzień przywita nas słońcem.
    Niestety jednak tak nie było. Zobaczyliśmy chmury, więc postanowiliśmy pojechać samodzielnie na wycieczkę do Side, gdzie zobaczyc mieliśmy m.in. stare miasto. Jak na kurort miejscowość ta jest bardzo ładna, a co najważniejsze posiada miejsca warte zobaczenia. W Side centrum znajduje się targ, na którym kupić można prawie wszystko łącznie z popularnymi tureckimi podróbkami oryginalnych ubrań. Pojawiła się w końcu ładna pogoda, więc postanowiliśmy wrócić do hoteku i korzystać ze słońca. Opalaliśmy się i kąpaliśmy. Wieczorem poszliśmy na animacje, a tego dnia odbywał się konkurs na miss hotelu. Dzień trzeci to już piekna pogoda i całodzienne opalanie. Skosztowaliśmy pysznych, nowych, tureckich dań oraz korzystaliśmy z licznych rozrywek. W podobny sposób minął dzień czwarty, a piątego wybraliśmy się na wycieczkę na Kapadocję. Były to niezapomniane przeżycia, które trudno opisac słowami. Poprostu cuda natury oraz rąk człowieka. Wycieczka jest droga i trwa dwa dni, a mimo to wszystkim wam polecam. Ostatni dzień to wyłącznie opalanie i zakupy w sklepie z podróbkami. Polecam wszystkim wakacje w Turcji ;-)
    
Praktyczne porady
Zakupy na bazarze
Jaka waluta?
Najlepszy kurort?
Wspomnienia
Ceny w Turcji
Pogoda w Turcji
Z jakim biurem?
Jedzenie w Turcji
Istambuł
Zabytki
Rozrywka
Geografia
Historia
Religia
Hotele
Alanya
Bodrum
Antalya
Kemer
Oludeniz
Reklama

Turcja
last minute
strona główna | reklama | kontakt
Copyright 2009 turcja.etunezja.pl Wszystkie prawa zastrzeżone Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio