Turcja

Reklama
Kurorty
Hotele w Cesme
Turcja
Alanya
Bodrum
Kemer
Oludeniz
Marmaris
Antalya
Side
Kusadasi
Izmir
Belek
Fethyie
Zabytki
Kapadocja
Pamukale
Ankara
Troja
Hattusha
Efez
Pergamon
Didima i Milet
Ankara
Góra Nemrut
Dogubeyazit
Turcja
Historia
Geografia
Język
Ludność
Religia
Zakupyna bazarze.

 
    Z pewnością dla większości Polaków Turcja wciąż kojarzy się z wielkim bazarem jaki funkcjonuje w Istambule. Nasi rodzice kiedyś jeździli przez pół Europy, aby przywieźć jak najwięcej towaru, który był dalej odsprzedawany na polskich bazarach. Obecnie wciąż można spotkać tam polskich handlarzy, ale nie jest to już tak bardzo opłacalny biznes.

    Kiedy wejdziecie na bazar to poczujecie się niczym na stadionie 10-lecia. Z każdej strony mnóstwo podróbek markowych ubrań oraz perfum. Jeśli nie znacie się na perfumach to z pewnością dacie się nabrać, gdyż butelka i opakowanie jest identyczne jak w przypadku oryginalnych produktów. Gorzej jest oczywiście z ich trwałością.

    Jeśli chodzi o sam proces zakupu to przebiega on podobnie jak w krajach arabskich takich jak Tunezja czy Egipt. Pierwsza cena jaką usłyszycie jest dla bogaczy. Z reguły kwota ta jest wyższa kilkakrotnie od wartości przedmiotu. Dopiero na drodze negocjacji  uzyskać można niższą cenę. Warto kilkakrotnie odejść od sprzedawcy, wtedy zawsze będzie on Was przywoływac z powrotem i oferować niższą cenę. Kupowanie na bazarze bez negocjacji jest jednoznacznie z wielką przepłatą, dlategoteż bądzcie uważni podczas dokonywania zakupów. Nie liczcie również, że kupione tam towary będą wysokiej jakości - jest zupełnie przeciwnie. Jeśli chodzi o ubrania jakości "bazarowej" to są one drożdze niż na porskich bazarach.

    Zakupy na wielkim bazarze są opłacalne, ale wyłącznie jeśli się zaangażujecie w negocjacje z handlarzami.


Praktyczne porady
Zakupy na bazarze
Jaka waluta?
Najlepszy kurort?
Wspomnienia
Ceny w Turcji
Pogoda w Turcji
Z jakim biurem?
Jedzenie w Turcji
Istambuł
Zabytki
Rozrywka
Geografia
Historia
Religia
Hotele
Alanya
Bodrum
Antalya
Kemer
Oludeniz
Reklama

Turcja
last minute
strona główna | reklama | kontakt
Copyright 2009 turcja.etunezja.pl Wszystkie prawa zastrzeżone Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio